DOLAR: 6.08 TL
EURO: 6.80 TL

Bağışıklık sistemini güçlendirici çaylar

3 yıl önce
1.000 kez görüntülendi

Bağışıklık sistemini güçlendirici çaylar

karahindiba-cayi-720x531

Amerika da  bir tür yabani ot olarak kabul edilen karahindiba bitkisi, alternatif Çin tıbbında yüzyıllardır soğuk algınlığı tedavisinde kullanılmakta olduğu bilinmektedir. Ayrıca, karahindiba bitkisinin ülsere ( mide sorunlarına ), diş eti hastalıklarına, bronşite ve zatürreye ( öksürüğe ) iyi geldiği düşünülmektedir.

papatya çayı

papatya çay

Vücut direncini arttıracak bitkiler arasında neler vardır?

Çok uzun süredir sinirleri yatıştırmak ve uykuya geçişi kolaylaştırmak için tüketilen en popüler bitkisel çaylar arasında yer alan papatya çayı bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz’e de yardımcı olur. Bağışıklık ve vücut direncinizi yükseltir.

Papatya çayının bağışıklığa etkisi üzerine yapılan araştırmalar, papatya içinde bulunan kimyasalların makrofajlar ve B lenfositlerin üretimini ve dolayısıyla beyaz kan hücresi sayısını arttırarak bakteri, virüs ve mantar gibi bulaşıcı hastalıklara karşı vücudun direncini arttırdığı yönünde sonuçlara sahiptir.

Zencefil Çayı

zencefil

Taze veya kuru zencefil ile hazırlayabileceğiniz hoş kokulu bir çay olan zencefil çayı, göğüs tıkanıklığını açmak ve grip ile bağlantılı boğaz ağrılarını hafifletmek için etkilidir. Ayrıca zencefilin içinde bulunan bileşenler, vücudunuzun viral hücrelere karşı direncini artırarak grip ve soğuk algınlığından kurtulma sürecini hızlandıracaktır. Özellikle zencefil çayı bitki çayları arasında hazır satilan Naturpy Atom Çayı ‘nı sizlere tavsiye ederim. Şahsen kendimde kullanıyorum ve çok beğeniyorum şeker atmadan içebileceğiniz bir çaydır. Satın almak isterseniz http://naturpystore.com adresinden satın alabilirsiniz.

Okaliptüs çayı ; Rahatlatıcı etkisi ve stres alıcı ferahlatır.

okaliptus

Avustralya kıtasına özgü bir bitki olan ancak günümüzde dünyanın pek çok bölgesinde yetiştirilen okaliptüs, göğüs ve burun tıkanıklığı başta olmak üzere gribin belirtilerini hafifletmek için kullanılabilir.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık Site Yazarı Google +: