DOLAR: 6.07 TL
EURO: 6.56 TL

Crytek batıyor mu?

3 yıl önce
540 kez görüntülendi

Crytek batıyor mu?

Far Cry serisi, Crysis serisi, Ryse: Son of Rome ve Warface oyunlarının yaratıcısı Crytek, batma noktasına mı geldi? İşte Crytek çalışanından şok eden açıklamalar.

999 yılında Almanya’da üç Türk kardeş Cevat Yerli, Avni Yerli ve Faruk Yerli tarafından kurulan Crytek, döneme damgasına vuran Far Cry serisi, Crysis serisi, Ryse: Son of Rome ve Warface oyunları ile büyük beğeni toplamıştı. Uzun bir süredir AAA yapımlar ile karşımıza çıkmayıp F2P yapımlara yönelen Crytek’in, batma noktasına geldiği konuşuluyordu. Bugün Crytek çalışanı tarafından yapılan açıklamalar da bu iddiaları maalesef ki doğruluyor.

Crytek çalışanı ile yapılan görüşme sonucunda; firmanın büyük bir krizin içerisine girdiği hatta çalışanlarının maaşlarının bile ödenmediği ortaya çıktı. Crytek’in son dönemde almış olduğu kararlar, oyun firmaları ile sağlam anlaşmalar yapamaması ve gelişmekte olan VR sektöründe varlık gösterememesi, firmanın iflasa sürüklenmesinde büyük rol oynuyor.

Aktarılan bilgilere göre Crytek’in kurucusu Cevat Yerli aylardır şirketin hiç bir ofisine uğramadığı gibi yönetim kurulu toplantılarına da katılmıyor. Yaşana bu gelişmeler göz önünde bulundurulursa Crytek’in her an iflas açıklaması an meselesi.

Crytek’in iflastan kurtulmak için bir B planının olduğu üstü kapalı bir şekilde kulislerde konuşuluyor. Ancak bu B planı hakkında en ufak bir bilgi bulunmuyor. Bakalım bir döneme damga vuran oyunları ve CryEngine gibi efsane bir oyun motoru geliştiren Crytek’in akıbeti nasıl olacak?

Crytek batıyor mu? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık
ankara nakliyat | Rolex replika Saat | Rolex Eta Saat | Hublot Saat | Kaçak İddaa|Mobil Ödeme İle Bahis|Youwin Giriş|Rulet Siteleri
Site Yazarı Google +: