DOLAR: 6.09 TL
EURO: 6.80 TL

Deep freeze şifrenizimi unuttunuz?

4 yıl önce
4.642 kez görüntülendi

Deep freeze şifrenizimi unuttunuz?

Deep freeze şifrenizimi unuttunuz?

Bu yazımızda sizlere deepfreeze yi nasıl kaldıracağımızı şifremizi unuttuğumuz zaman deepfreeze’i nasıl etkisiz hale getireceğimizden bahsedeceğim.

DeepFreeze genellikle internet cafe ortamlarında ticacri olarak kullanılan bir dondurma programıdır.Biraz daha açacak olursak bu program bilgisayarınızın dondurulmasında kullanılır.Yani programı yüklediğiniz anda bilgisayarınız donar.Deepfreezeden sonra bilgisayarınızda işlem yaptısanız bunlar kaydedilmez.Reset attıktan sonra bilgisayarınız tekrar deepfreeze yüklenen zamana geri döner.Sadece internet cafelerde değil bazen işlerlerinde hatta evlerde bile kullanılan bir programdır.

deep-freeze-kaldirma

Deepfreeze bilgisayarınızı hem dıştan gelen tehditlere hemde virüslere karşı korumaktadır.Bilgisayarı sadece internet için kullananlar için bir antivirüs programıda diyebiliriz.

Bazen deepfreeze şifremizi unutuyoruz.Yada bir şekilde deepfreeze yi devre dışı bırakmak istiyoruz.Bunun için deepfreezeyi kaldırmak yetmez.Deepfreezeyi kırmamız gerekecektir.

Deepfreezeyi kaldırmak için undeepfreeze programları mevcuttur.Bu programları kullanarak deepfreeze deaktif hale getirebilirsiniz.Daha sonra ise sisteminiziden kaldırabilirsiniz.

DeepFreeze deaktif için gerekli programı buradan indirin.Programı indirdikten sonra sizden exe dosyası veya işlem seçmenizi isteyecektir.Siz işlem seçeceksiniz.Ardından deepfreeze ekranı gelecektir.Yanlız şifre yazma ekranı gelecektir.Bu sizi yanıltmasın.Burayı boş bırakıp giriş yaptığınızda deepfreeze paneline ulaşmamış olacaksınız.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık Site Yazarı Google +: