Dünyanın en büyük elektrikli aracı! | Wordpress Eklentileri | Wordpress Sorunları | Amp Kurulumu
DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Dünyanın en büyük elektrikli aracı!

8 ay önce
461 kez görüntülendi

Dünyanın en büyük elektrikli aracı!

Elektrikli araç sektörü otomobiller ile sınırlı kalmıyor! İsviçre, nakliyat işlerinin yapıldığı ağır tonajlı iş makinesini dünyanın en büyük elektrikli aracına dönüştürdü.

 

Elektrikli Komatsu HD605-7
İsviçre şirketlerinden oluşan bir konsorsiyum, dev bir damperli aracı dünyanın en büyük elektrikli aracı haline gelecek şekilde dönüştürdüğünü duyurdu. 45 ton ağırlığında ve 65 ton yük taşıma kapasitesinde olan Komatsu HD605-7 model araç, tam yükte 110 ton ağırlığa ulaşabiliyor.

Günde 20 kez vadi içinde malzeme nakliyesi yapan aracın dizel motoru değiştirildi ve araca piller eklendi. Kamyon fren yaptığında ortaya çıkan ısı enerjisini boşa harcamamak için enerjiyi topluyor ve pilleri şarj etmek için kullanıyor. Araçta devasa bir pil sistemi kullanılıyor. 1,440 nikel-manganez kobalt hücresinden oluşan pil sistemi toplamda 4.5 ton ağırlığında. Güvenlik ve performansının yüksek olması nedeniyle nikel-manganez kobalt hücrelerin seçildiği belirtiliyor.

Yeni aracın testleri olumlu sonuçlanırsa, benzer şekilde 8 dizel aracın daha elektrikli araca dönüştürülmesi planlanıyor. Geliştirme çalışmaları, özellikle egzoz gazı ve gürültüsüne hassas alanlarda büyük ölçekli inşaat ekipmanlarının kullanımına imkan sağlayacak.

Dünyanın en büyük elektrikli aracı! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık Site Yazarı Google +: