Epp Turkey | Wordpress Eklentileri | Wordpress Sorunları | Amp Kurulumu
DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Epp Turkey

3 ay önce
197 kez görüntülendi

Epp Turkey

EPP ve Kullanım Alanları

Otomotiv sektöründe sıkça kullanılan EPP, farklı malzemelerin bir araya getirilerek oluşturulduğu bir köpük olarak adlandırılabilir. Tam olarak ismi Expanded Polypropylene olan EPP’nin kullanım alanı sadece otomotiv ile sınırlı değildir. Sağladığı faydalar neticesinde daha pek çok sektörün de vazgeçilmezi olmayı başaran köpük, kullanım odaklı yararlar sağlar.

Polipropilen olarak adlandırılan hammaddeye farklı malzemeler katılır ve ayrıca 4 – 6 mm büyüklüğündeki boncuklar sıkıştırılarak üretim gerçekleştirilir. Bu aşamada etkili olan boncuklar, kalıp içerisine enjekte edilir ve buhar basıncı ile buhar enerjisi kullanılarak birleştirilir. Ortaya ise dayanıklı bir köpük çıkar. Bu aşamadan sonra ise köpüğün kullanım periyoduna geçtiğini söylemek mümkündür.

EPP nerelerde kullanılır?

Aseton, petrol ve bunlara benzer maddelere karşı dayanıklı olmayı başaran EPP, bu çerçevede otomotiv sanayisinde kullanılmaktadır. Buna ek olarak suya karşı dahi yüksek ölçüde dayanıklı olan malzeme, böylelikle denizcilik gibi yakın sıvı teması olan alanlarda da tercih edilebilir. Esnek olmasından ötürü otomotiv sektörü içerisindeki enerji planlamalarında ve bilgisayar ambalajlama işlemlerinde de yine EPP Turkey kullanımına rastlamak mümkün.

Esnek olması, malzemenin aslına bakılırsa farklı bir ürünü korumasını sağlar. Nitekim bu durum, köpüğün ambalajlama işlemlerinde en sık tercih edilen madde olmasını destekler. Ayrıca darbe emilimi gerçekleştirmeyi de başaran köpük, bu sayede fiziksel darbelere karşı dahi dayanıklıdır. Yüksek darbe emilimi, aynı zamanda sürdürülebilir olmayı da başarır. Bu ölçüde defalarca darbe alan köpük, dayanıklılığını büyük ölçüde korur.

EPP Turkey ve dayanıklılık

Yüksek sıcaklık değerlerinde olduğu gibi düşük sıcaklıkta da dayanıklılık sergileyen EPP, -40 ile +100°C arasında çalışmayı sürdürür. Böylelikle yoğun sıcaklık gerektiren işlerde dahi kullanıcısına fayda sağlayan köpük, zorlu koşullara karşı dayanıklı olmayı başarır.

Tüm bu özelliklere sahip olduğu gibi doğa dostu olmayı da başaran EPP, geri dönüştürülebilir malzemelerden üretilir. Bunun neticesinde uzun ömürlü bir kullanım döneminden sonra kolayca işlem görebilen köpük, doğaya zarar vermeyi engeller. Nitekim bu durumdan dolayı da köpüğün yaygın bir kullanım alanına eriştiği söylenebilir. Zehirli kimyasalların kullanılmaması, ürünün çok daha doğal olmasına etki eder. Epp türkiye ile ilgili çok daha detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa sitemizi sürekli takip edebilirsiniz.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık Site Yazarı Google +: