JASON STATHAM FILMLERI | Wordpress Eklentileri | Wordpress Sorunları | Amp Kurulumu
DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

JASON STATHAM FILMLERI

1 yıl önce
637 kez görüntülendi

JASON STATHAM FILMLERI

26 Temmuz 1967 doğumlu şu anda 49 yaşında olan İngiltere doğumlu, Jason Statham filmlerinde 98li yıllardan, şu ana kadar sinema tarihine adını yazdıracak birçok filmde rol almıştır.

1998’de Lock, Stock and Two Smoking Barrels filminde, Bacon karakteri ile film kariyerine başlamıştır. 2000 yılında ise bu filmin başarısıyla toplam iki filmde rol almıştır bunlar;  Snatch adlı filmde Turkish  rolü ile bir türkü canlandırır ne kadar barışçıl bir insan olduğunu kanıtlar. Aynı yıl, Tum It Up filminde Mister Bean karakteriyle beyazperdeye çıkmıştır. 2001 yılındaki Ghosts Of Mars  – Sgt. Jericho Butler rolü, The One – MVA Agent Evan Funsch ve Mean Machine filminde Jet Li ile beraber, Monk karakterini canlandırarak karşımıza çıkmıştır. Daha çok aksiyon filmlerine karşı yatkınlığı olduğu görülen Jason Statham filmlerinde de bu tercihleri yapmıştır veya bu yönde teklifler gelmiştir.

 

Polisiye ve Maceralara Devam

 

2002’de Transporter filminde Frank Martin’i canlandırarak bunu kalmıştır. 2003’te The Italian filminde Handsome Rob karakterini oynamıştır. 2004’te ise Collateral filminde, Airport, Cellular filminde Ethan Greer karakterleri ile karşımıza çıkmıştır. 2005’te Heyecan ve aksiyon kariyerine olduğu yerden devam eden Jason Statham Transporter 2 filminde Frank Martin olarak devam etmiştir, aynı yılda Revolver filminden Jake Green, Londra filminde ise Bateman karakterini canlandırmıştır. 2006 yılında Chaos filminde Dead Quentin Conners rolüyle büyük zihnî arışımları yol açan başarılı oyuncu, Pink Panter filminde Yves Gluant,  Carnk filmindeki Chev Chelios rolüyle yer almıştır. 2007 yılında çok iyi bir aksiyon polisiye filmi, War filminde FBI Ajanı John Crawford canlandırmıştır. 2008’de the Bank job adlı filmde bir banka soygunu soluksuz serüvenin anlatan Terry Leather karakteri ile karşımıza çıkmıştır.

2013’te Hızlı ve Öfkeli tayfası ne katılır ve Hızlı ve Öfkeli 6, 2015’te Hızlı ve Öfkeli 7, 2017 de Hızlı ve Öfkeli 8 filmlerinde Deckard Shaw olaral kariyerine devam etmiştir. Jason Statham filmlerinin Aksiyon filmlerini seçimi olduğunu kanıtlayan Suikast filmidir. 2011 yapımı olan Killer Elite filmiyle kariyerine bir aksiyon filmi daha ekleyip Danny Bryce olarak rol almıştır.

2011’de kariyerine bir seslendirme ekleyerek William Shakespeare’ın Romeo ve Juliet adlı oyunundan uyarlanan Gnomeo & Juliet animasyonunda Tybalt karakterin seslendirmiştir. Çeşitli rollerde yer alabileceğini gösteren Jason Statham 2015’te Wild Card adlı bir dram filminde Nick Wilde rolüyle karşımıza çıkmıştır. 2018 yılında karşımıza çıkacak olan Meg filminde Jonas Taylor olarak karşımıza çıkacaktır film şu an çekip aşamasındadır.

 

Kaynak :

 

http://limitsizfilmizle.net

JASON STATHAM FILMLERI Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık Site Yazarı Google +: