DOLAR: 6.09 TL
EURO: 6.80 TL

keçiboynuzu faydaları ve zararları nelerdir

3 yıl önce
909 kez görüntülendi

keçiboynuzu faydaları ve zararları nelerdir

 

Keçiboynuzu fayfaları ve zararları nelerdir?

Naturpy Keçiboynuzu Ezmesi

Keçiboynuzu Akdeniz ülkelerinde yetiştirilen enerji dolu sıra dışı bir bitkidir. Taze olarak tüketildiğinde çok tatlı bir tadı vardır. Şeker tadı veren bir sıvısı vardır dolayısı ile şeker atmanıza ve yerken yanında şekerli şeyler tüketmenize gerek yoktur. Görüntüsünden dolayı keçi boynuzu adı verilmiştir. Kurutularak yada ezmesi yapılarak taze olarak tüketilebilir. Keçiboynuzu yağlar , sodyum , karbonhidrat ve aynı zamanda a ve c vitaminleri açısından zengin bir bitkidir.

Keçiboynuzu nun sağlığa faydaları nelerdir ?

Keçiboynuzu özellikle kış aylarında tüketilen bir bitkidir. Astım ve bronşit hastalarına da iyi geldiğine dair düşünceler vardır.  Keçiboynuzu özellikle gribal enfeksiyonlara üşütmeden kaynaklanan hastalıklara karşı etkili bir besin kaynağı olmak ile birlikte önemli bir antioksidan olması ve metobolizma hastalıklarına karşı mücadelede yardımcı bir bitkidir.

Keçiboynuzu Kolestrole  iyi gelir. Kolestrole karşı keçiboynuzu içerisindeki liflerin zengin olduğu ve ldl seviyesini ( kötü kolestrolü ) azaltıcı özelliği olduğu bilinmektedir. Kolestrolü olanlara keçiboynuzu iyi geldiği bilinmektedir.

OPTB18

Keçiboynuzu Sindirim Sistemine yardımcı olmaktadır. İçerisinde beta-karoten maddesinin  güçlü serbest radikal düşmanı olduğunu ortaya koyan 2002 de bir araştırma mevcut olduğu bilinmektedir. Ayrıca içinde lifler sayesinde midenin güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Antioksidan özelliği sayesinde bağırsak enfeksiyonlarını koruyucu özelliği vardır. Bağırsak kanserini önlemek amacı ile tüketilmesinde faydalı olabilir.

Keçiboynuzu ishal’e karşı etkilidir. Sindirim sistemi sorunlarını gidermede etkili olduğu bilinmektedir. İshal de keçiboynuzunun anlık etkii gösterdiği uzmanlar tarafından bilinmektedir.

Keçiboynuzu Akciğer Kanserine karşı korur ; Keçiboynuzu en önemli faydalarından birisi akciğer kanserine karşı vücudu koruyan bir antioksidan özelliğe sahip olmasıdır. Akciğeri temizler sigara ve diğer zararlı maddelerin verdiği zararları gidermeye çalışır.

Hasarlı hücreleri onarır ; Çok nadir olarak hasarlı hücrelerin onarılmasında etkili rol oynayan bir bitkidir. Hasarlı hücreleri onararak tekrar görevlerini yerine getirmesi için bünyeyi güçlendiren bir özelliğe sahiptir. Vücudun hastalıklara karşı mücadele gücünü arttırır.

Alerjik Hastalıklara karşı keçiboynuzu antialerjik ve antibakteriyel bir özelliği vardır.

OPT17

Mideye faydalıdır ; İçerdiği liflerin yardımı ile mideye faydası vardır. Asit seviyesini düzenler midedeki asiti azaltır şişkinliği giderir Kemik erimesine karşı etkili bir özelliği olduğu bilinmektedir.

Cinsel gücü arttırır. Keçiboynuzu genel anlamda inanılmaz bir enerji deposudur. Cinsel gücü arttırıcı özelliği mevcuttur.  Sinir sistemini korur. Strese karşı direnci arttırır.

 • Kalsiyum açısından zengindir, kemik sağlığına çok faydalıdır.
 • E vitamini içerdiği için astım, bronşiti grip, nezle gibi hastalıklara faydalıdır.
 • Öksürüğü giderir ve rahatlama sağlar.
 • Balgam söktürücü özelliği vardır.
 • Sindirim sistemi sorunlarını çözer, şişkinliği giderir, bağırsakları temizler.
 • Yüksek derecede sodyum ve potasyum içerdiği için karaciğer için çok faydalıdır.
 • Kansere yakalanma oranını %90 oranında düşürdüğü söylenebilir.
 • Kalp sağlığı için önemlidir, kalp çarpıntısını önler.
 • Doğal bir enerji kaynağıdır.
 • Kanı temizleme ve damar tıkanıklıklarını giderme özelliği vardır.
 • Çeşitli alerjik hastalıklara karşı engelleyici ve tedavi edici özelliği vardır.

Peki bu kadar faydasını saydınız bunun hiç zararı yokmu ? derseniz eğer aşağıda sizlere keçiboynuzunun faydalarının yanında zararlarınıda sıraladık.

Keçiboynuzu önemli bir antioksidan olması birçok acidan bünye için faydalı olsada nadirde olsa yanlış ve aşırı tüketimde bazı yan etkileri vardır. Bu etkiler arasında ;

 • Şeker içerdiği için şeker hastalarının tüketmeden önce doktorlarına danışmaları önerilir.
 • Fazla tüketildiğine baş dönmesi ve mide bulantısına neden olabilir.
 • Kan inceltici ilaç kullananların doktorlarına danışarak tüketmeleri önerilir.

PEKİ ORJİNAL NATURPY KEÇİBOYNUZU EZMESİNİ NASIL SATIN ALIRIM?

EVET ARKADAŞLAR NATURPY OLARAK SİZLERE OPTİ NATUREL LTD.ŞTİ OLARAK ORJİNAL KATKI MADDESİ İÇERMEYEN HİÇBİR ŞEKİLDE KİMYASAL OLMAYAN NATURPY KEÇİBOYNUZU EZMESİNİ SİZLER İÇİN MÜKEMMEL BİR LEZZET İLE HAZIRLADIK

SATIN ALMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LOGO YA TIKLAYINIZ

satinal

Naturpy Keçiboynuzu ezmesi

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık Site Yazarı Google +: