DOLAR: TL
EURO: TL

Klasik Mega Man mobile geliyor!

2 yıl önce
501 kez görüntülendi

Klasik Mega Man mobile geliyor!

Capcom tarafından sunulmuş bir oyun efsanesi olan Mega Man, en klasik haliyle iOS ve Android platformlarına gelmek üzere hazırlanıyor. Peki, oyun mobilde neler sunacak?

Mega Men serisi iOS ve Android için geliyor!

Mega Man, ilk olarak Nintendo Entertainment System (NES) için 1987 yılında sunuldu ve birçok platformda 100’den fazla oyunu yayımlandı. Bu ara oyunun Mighty No. 9 adıyla bir Kickstarter kitlesel fonlama projesi olarak da Haziran 2016’da bir oyunun sunulduğunu ancak beklentileri karşılayamadığını belirtelim.

 

Capcom son olarak, tamamen klasik 8-bit Mega Man oyunlarının iOS ve Android platformları için 2017 yılı içerisinde Japonya’da sunulacağını açıkladı. Öte yandan oyunun diğer ülkeler için ne zaman sunulacağı hakkında henüz bilgi verilmiyor ancak Japonya için yapılan çıkış sonrası oyunun yaygınlaşacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

Şu an kesinleşen, 1987-1993 yılları arasında NES için çıkan Mega Man serisinin ilk 6 oyununun mobile adım atacağı. Böylece unutulmaz zorluğu ve çizgisel olmayan oyun tasarımıyla Mega Man, hem eski hayranlarını memnun edecek hem de yeni oyuncularla tanışmış olacak.

Oyunun orijinal 4:3 kare oranıyla sunulacağı ve sağ-solda kalan boş alanların sanal d-pad ile tuşlarla doldurulacağı gözüküyor. Bakalım 20 yıldan uzun bir mazisi bulunan oyun, mobilde aradığını bulabilecek mi?

Klasik Mega Man mobile geliyor! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık Site Yazarı Google +: