DOLAR: 3.79 TL
EURO: 4.65 TL

Meyveli yogurdun zararları ve faydaları nelerdir

2 yıl önce
5.794 kez görüntülendi

Meyveli yogurdun zararları ve faydaları nelerdir

Meyveli yogurdun zararları ve faydaları nelerdir ?

Yoğurt tüketimi bildiğiniz üzere ülkemizde bol miktarda tüketilmektedir. yapılan istatistik değerlerine göre hazır satılan yoğurtlar ev yoğurtlarından daha fazla tüketilmektedir. Annelerin tercihi evde yoğurt yapmak yerine hazır meyveli yoğurtları tercih etmekte ve bebeklerine meyveli yoğurt yedirmektedir ler. Bu durum yeni nesil çocukların sağlığını ciddi şekilde tehdit etmektedirler. Meyveli yoğurdun içerisindeki tatlandırıcılar,renklendirici gibi maddeler yavaş yavaş bağışıklık sistemi üzerinde olumsuz etkiler oluşturmakta malesef. E102 ( tartrazine ) Quinoline yellow ( e-104 ) , ponceau ( E124) sunset yellow gibi renklendiricilerin çocuklarda davranış bozukluğu getirdiği bazı yerlerce tesbit edilmiştir. yetişkinlere meyveli yoğurtlar arasında bulantı,mide gazı ve kramplar olduğu gözlemlenmiştir.

İllaki meyvalı yoğurt tüketmek istiyorsanız kendi kendinize yapabilirsiniz. Mesela normal ev doğal yoğurdu alıp üstüne çilek,muz,kivi gibi besin değeri yüksek sağlıklı meyveleri üstüne doğrayarak hatta içersisine zencefil ,zerdaçal atarak tatlandırabilirsiniz

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

 1. Solaryum Cihazı dedi ki:

  Paylaşımınız çok faydalı ve çok sağlıklı gerçekten teşekkür ederim.

 2. Çam Yağı dedi ki:

  Böyle bir bilgiyi bizler ile paylaştığınız için çok teşekkür ederimm

 3. Zayıflama Ayakkabısı dedi ki:

  Meyveli yoğurt bana göre faydalı gibi geliyor

 4. Ali Bulut dedi ki:

  Otoümin (bağışıklık sistemi) hastalığı olanlar ağzına sürmesin. Pemfigus vulgaris hastalığım var, yedikten birgün sonra ağzımda ve boğazımda hemen yaralar çıkıyor. Çok denedim sonuç aynı.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.


Yukarı Çık Site Yazarı Google +: