Samsung'dan yeni kırmızı ekran açıklaması! | Wordpress Eklentileri | Wordpress Sorunları | Amp Kurulumu
DOLAR: 4.77 TL
EURO: 5.51 TL

Samsung’dan yeni kırmızı ekran açıklaması!

1 yıl önce
573 kez görüntülendi

Samsung’dan yeni kırmızı ekran açıklaması!

Geçtiğimiz günlerde Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8 serisinde ortaya çıkan kırmızı ekran problemleri devam ediyor. Samsung’dan konuyla ilgili yeni bir açıklama daha geldi.

Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S8 serisi piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra kullanıcılar tarafından ekranlarının gereğinden fazla kırmızı tonlara sahip olduğu ile ilgili görseller paylaşılmaya başlanmıştı.

Ardından Samsung bu konuda bir açıklama yaparak, çok az sayıda cihazda böyle bir problemin görüldüğünü ve bu yüzden üretim hatası olarak kabul edilerek cihazların piyasadan toplatılması gibi bir duruma gerek olmadığı belirtilmişti.

İşte Galaxy S8’in ekran değişim ücreti!

Kırmızı ekran donanımsal bir sorun değil!
Bugün gelen açıklamalar ise ekranlardaki renk tonu farklılığının AMOLED ekranlarının doğasında varolan bir şey olduğu yönünde. Yani AMOLED ekran kullanıyorsanız, kendi ekranınızın renk tonlarını kendiniz ayarlamanız gerekiyor.

Samsung, “Super AMOLED ekranların doğası gereği renkler arasında doğal farklılıklar oluşabiliyor. Kullanıcılar bu renkleri kendi istekleri yönünde ayarlama şansına sahipler.” şeklinde yaptığı açıklama ile bu problemin donanımsal bir sorun olmadığını bildirdi.

Yani daha önceki haberimizde de belirttiğimiz gibi Ayarlar bölümüne giderek ekran rengi ile ilgili ayar yapabilir ve ekranınızı istediğiniz şekilde optimize edebilirsiniz anlamına geliyor.

Son olarak da Samsung’un çok kısa bir süre sonra yayımlayacağı yeni güncelleme ile kullanıcılara ekran rengi ayarı konusunda çok daha detaylı seçenekler sunacağını bildirdiğini de belirtelim.

Samsung’dan yeni kırmızı ekran açıklaması! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık Site Yazarı Google +: