Seo Kurallarına Uygun Web Tasarımı Nasıl Yapılır | Wordpress Eklentileri | Wordpress Sorunları | Amp Kurulumu
DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Seo Kurallarına Uygun Web Tasarımı Nasıl Yapılır

1 yıl önce
599 kez görüntülendi

Seo Kurallarına Uygun Web Tasarımı Nasıl Yapılır

Çoğu internet kullanıcısı web tasarımı ile seo’ yu birbirinden farklı konular olarak görse de aslında her iki konu birbiriyle ilişkili ve birbirini tamamlayan konulardır. Web tasarımlarında seo uygulamalarının amacısitenize daha fazla sayıda ziyaretçi çekmek ve arama motorları sıralamalarında üst sıralara tırmanmaktır. Bunu başarabilmek için yapılması gereken en basit yöntem web sitenizi arama motorlarına kaydettirmek ve seo kurallarına mümkün olabildiğince uymaktır.

Seo kurallarına uyulmadan yapılan web tasarımlar arama motorlarının gözünde hiçbir anlam ifade etmeyen çalışmalar olmaktadır.  Bu nedenle bir web tasarımı yapılırken seo çalışmalarına da aynı anda başlamak önemlidir.

Web tasarımlarınızın arama motorları tarafından fark edilir olmasının en önemli kurallarından bir tanesi de site kaynağınızı arama motorlarının okuyabiliyor olmasıdır. Ancak okunabilir bir kaynak kodu olan sitelere arama motorları bir puan değeri verebilmektedir. Bu ilk okumadan sonra arama motorları site ziyaretçi trafiği, ziyaretçilerin sayfanızda kalma süresi, almış olduğunuz Backlink lere bakarak sıralamanızı belirlerler.

 

Seo Uyumlu Bir Web Sitesi Nasıl Olmalı

Mobil Uyumlu Web Tasarımları

Google arama motorunun en son yapmış olduğu algoritma güncellemelerinden sonra artık web sitelerinin mobil uyumlu şekilde tasarlanması eskisinden çok daha önemli bir konu haline geldi. Bu yeni algoritma düzenlemesine göre web sitenize mobil olarak girilip girilmediğine bakılarak site sıralamaları yeniden düzenlenmeye başlanmıştır. Bu durumda mobil uyumlu web tasarımı olan siteler diğer sitelere göre sıralama alma konusunda daha şanslı konuma geldiler.

Alan Adının Önemi

Ziyaretçilerinizin akıllarında kolayca yer edebilecek, anahtar kelimelerin kullanıldığı, mümkünse com uzantılı alan adı seçmek sitenize seo açısından artı puan kazandırır.

HTML Etiketlerinin Kullanımı

Web sitenizin ara yüzünü kodlarken HTML5 olarak kodlanmalı ve kurallara azami ölçülerde riayet edilmelidir. Kaynak kodlarınızın net bir şekilde okunabilmesi sitenizde yer alan içeriklerinizin arama motorları tarafından fark edilmesini sağlayacaktır.

Seo Kurallarına Uygun Web Tasarımı Nasıl Yapılır Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık Site Yazarı Google +: