Seo Nedir ? | Wordpress Eklentileri | Wordpress Sorunları | Amp Kurulumu
DOLAR: 4.73 TL
EURO: 5.54 TL

Seo Nedir ?

1 yıl önce
535 kez görüntülendi

Seo Nedir ?

SEO Birbirine Bağlı İki Bütün İlişkiden Oluşmaktadır.

Birincisi; Site İçi SEO (On Page SEO)

Site İçi SEO işlemlerini açıklamak gerekirse, web site alt yapısında yapılacak düzenlemeler; arama motorlarının siteyi daha rahat bir şekilde taramasına ve site içeriğini doğru hedef kitleye sunmasına yardımcı olur. Arama motorları; web sitelerini içeriği ile değerlendirirken aynı zamanda sonuçlarını doğru kullanıcılara sunmak için büyük bir çaba göstermektedir. Bu nedenle SEO uzmanları web site geliştirme konusunda kullanıcıların deneyimini gözönünde bulundurur.

Site içi SEO işlemleri arasında; Özgün ve doğru içerik kullanımı, Meta-tag ların doğru girilmesi, W3C standartlarına uygunluğu, Resim çözünürlüğü ve özgünlüğü sağlanması, resim alt etiketlerinin doğru girilmesi, seo hosting kulanılması ve site hızı” gibi bir çok metodlardan oluşmaktadır.

İkincisi; Site Dışı SEO (Off Page SEO)

Site Dışı SEO teknikleri doğru yapılmadığı taktirde sitenize zarar verebilir; Bu nedenle aslında emin olmadığınız kişi yada firmalara Site Dışı SEO yaptırmamanızı öneririz. Başlıca sıralamak gerekirse, site dışı SEO’da en popüler olan işlem, kaliteli ve etkili backlink  ağı oluşturmaktır. Backlink, bir web sitesinin başka bir web sitesine verilen linke denir. Yanı değerli bir site sizin sitenize kefil oluyormuş gibi düşünebilirsiniz. Yalnız arama motorlarının lideri olan Google ve tüm arama motorları; aldatma amacı ile sağlanmış backlinklere aşırı derecede karşıdır. Bunun nedeni, backlinklerin aslında arama motorları mantığında bir referans sistemidir. Bu nedenle arama motorları, ücret karışılığı yapıldığını analadığı bir referansı kesinlikle kabul etmeyecektir. Bu soruna takılmamak için web sitemize verilen backlinklerin gerçek kullanıcılar tarafından gerçekten öneri amaçlı verilmesi gerekmektedir.

Backlinkler dışında arama motorları; kullanıcı deneyimlerini gözönünde bulundurarak web sitelerine yapılan ziyaretleri ve site içerisinde geçirilen zamanı çok önemserler. Sosyal medya aracılığı ile sitelerimize çekilecek ziyaretçilerimiz eğerki sitemizi faydalı bulup biraz zaman geçirirse bu bizim için büyük bir etken olacaktır. Yanı sıra Piar çalışmnaları ve marka bilinilirliği gibi birçok etken de arama motorlarının dikkat ettiği konulardır.

seo nedir

Doğru SEO Yaptırmanın Faydası

Profesyonel bir çalışma neticesinde artan hit ile müşteri potansiyeliniz ve satışlarınız beraberinde artacaktır. Google optimizasyon ve Adwords en etkili reklam biçimidir diyebiliriz. Hiç bir reklam modeli size Google SEO veyaGoogle Adwords reklamları kadar dönüş sağlamaz. Özellikle google ilk sayfa yer almak, hemen, hemen her site sahibinin arzu ettiği bir şeydir.

Sizde SEO hizmeti alarak web sitenizi arama motorları dostu yapabilir, ve sitenizin hit almasını sağlaya bilirsiniz; Yalnız dikkat etmeniz gereken önemli konular vardır. Dikkat etmeniz gereken piyasada her önüne gelen sizi Google da ilk sayfaya çıkabiliriz vaatlerin de bulunuyorlar. Sektörü kullanarak bir çok kişinin parasını alarak kandıran bir çok kişi ve kişiler ne yazık ki mevcuttur.

SEO Hizmeti Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Konular.

1. İnternetten sizin ulaştığınız ve/veya size ulaşan seo hizmeti alacağınız firmanın Google ilk sayfa referansları en önemli konudur. Referansların gerçekliği olup olmadığı için teyid etmek gerekir. En azından sizi en çok etkileyen iki referansı arayabilirsiniz.

2. Hizmet alacağınız seo şirketi ve seo şirketleri ne ait kendi sitelerinin minumum 5 ile 10 arası kaliteli anahtar kelimede Google da ilk sayfada olup olmadıkları da önemli ikinci konudur.

3. Google ilk sayfa garantisi veren firmalardan sözleşme örneğini isteyip hukuk danışmanınıza veya bir avukatınıza danışmanızı öneririz.

Seo Nedir ? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık Site Yazarı Google +: