DOLAR: 6.09 TL
EURO: 6.80 TL

Telefonları Su ile Şarj Etme!

3 yıl önce
450 kez görüntülendi

Telefonları Su ile Şarj Etme!

İlerleyen Zamanlarda Telefonlar Suyla Şarj Edilebilecek!

Akıllı cihazların şarj edilmesi noktasında gelen son yenilik ise Güney Koreli bir şirket tarafından geliştirildi. Telefonların sudan alınan enerji ile şarj edilmesini sağlayan özel düzenek sayesinde artık şarj olma konusunda çok daha farklı seçenekler kullanılabilecek. Firma tarafından yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen sudan şarj imkanı sayesinde telefonların artık sadece elektrik enerjisine bağlı kalmayacağını belirtilirken hidroelektrik sisteminin kullanıldığı cihaz sayesinde elektrik üretimi sağlanacak ve telefonların şarj konusundaki ihtiyaç da gidilecek.

Cihazın en önemli artılarından bir tanesi ise çevreci olması. Yenilebilir enerji kaynağının kullanılarak telefonların şarj edilmesi dünya genelinde düşünüldüğünde ciddi bir enerji tasarrufu sağlayacak ve aynı zamanda şarj edilme sırasında çevreye herhangi bir zarar verilmeyecek. Bu açıdan özel bir proje olarak gündemde yer alan düzeneğin önümüzdeki aylarda kullanıma sunulması bekleniyor.

Şu an bir proje aşamasında olan ve seri üretimi yapılmayan cihaz hakkında az bir bilgi elde edilebilirken cihazın her türlü su ortamında kullanılabileceği açıklandı. Dere, akarsu, deniz ve okyanus gibi ortamlarda kullanılabilen cihazın ilk olarak kurulması ve ardından şarj olması için yeterli sürenin geçmesi gerekiyor.

Cihaz hakkında yapılan tanıtımlarda 180 dolarlık bir etiket fiyatına sahip olması beklenen ürünün yaz aylarından itibaren satışta olacağı belirtildi.

Telefonları Su ile Şarj Etme! Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık Site Yazarı Google +: