DOLAR: 6.09 TL
EURO: 6.80 TL

Wireless Kullanımında Güvenlik Nasıl Sağlanır?

3 yıl önce
503 kez görüntülendi

Wireless  Kullanımında Güvenlik Nasıl Sağlanır?

Hepimizin evinde kullanılmaya başlanan ve özellikle mobil telefonlar ile wifi ağının da kurulduğu modemlerde güvenlik çok daha ön plana çıkmış durumundadır. Gelin hep birlikte wireless alanında nasıl güvenklik sağlanır bunu görelim.

1)Yazılımınızı Güncel Tutun

Modemlerde güvenliği sağlamanın en önemli noktalarından bir tane modem yazılımının güncel tutulması. Farklı modem markaları tarafından geliştirilen modemlerde sürekli güvenlik güncelleştirmeleri yapıldığından dolayı yazılımın güncel tutulması ve güncelleştirilmesi alması oldukça önemli. Bu açıdan üretici tarafından yayınlanan güncellemelerin alınması gerekiyor.

2)Şifrenizi Değiştirin

Wifi ağı için belirlenen şifrenin düzenli olarak değiştirilmesi de güvenlik için önemli detaylardan bir tanesi. Özellikle çeşitli programlar ile şifrenin kırılmaya çalışılması kişilerin şifre değiştirmesi halinde çok daha zor bir hal alabilir. Bu açıdan kişilerin modem üzerinden şifre değişikliğini yapması ve sık sık bu işlemleri tekrarlaması oldukça önemli.

3)SSID’i Kapatın

Yakındaki ağların gösterilmesi için kullanılan SSID özelliğinin kapatılması da güvenlik adına önemli bir işlevi yerine getiriyor.

4)Statik IP Kullanımı

Statik bir ip’nin kullanılması hem hızlı bir şekilde bağlantının sağlanmasına hem de ağa giriş yapan diğer kullanıcıların kolay bir şekilde tespit edilmesine imkan sağlayacak. Bu açıdan statik ip kullanım pek çok noktada kişiler için oldukça avantajlı.

5)MAC Filtreleme

İnternet hizmetinden sadece Mac adresi kayıtlı bilgisayarları yararlanabilmesi adına internette Mac filtreleme işlemlerinin yapılması oldukça önemlidir. Bu güvenlik konusunda en çok tercih edilen ve kullanılan yöntemlerden bir tanesidir.

Wireless Kullanımında Güvenlik Nasıl Sağlanır? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık Site Yazarı Google +: