DOLAR: TL
EURO: TL

Yeni God of War oyunu

3 yıl önce
508 kez görüntülendi

Yeni God of War oyunu

PlayStation markası oldukça başarılı yürüttükleri bir E3 konferansını gerilerinde bıraktı fakat iş onlar için henüz bitmedi. 16 Haziran 2016 tarihine kadar sürecek olan PlayStation’ın E3 etkinliği dahilinde, yeni God of War oyununun kreatif yönetmeni Cory Barlog ile Kratos’un yeni sesi Christopher Judge kamera karşısındaydı. Bu iki isim, yeni oyun hakkında birçok yeni bilgi paylaştı oyuncular ile birlikte. Aman karıştırmayın, haberimizde vereceğimiz bilgiler, geçtiğimiz gün yayımladığımız bilgilerden farklı.

GOW

 

Oyunun yönetmeni ve Kratos’un ses aktöründen gelen açıklamalara göre geliştiriciler God of War serisini sıfırdan, tekrar geliştirmek istedi. Geliştiriciler, yeni God of War oyununda, eski oyunların iyi yönlerini tutmaya çalıştı ve kötü yönlerin hepsi çöpe atıldı. Bunun haricinde, yeni oyun için İskandinav mitolojisi seçilmeden önce birçok başka mitoloji de araştırılmış. Ayrıca, yapılan açıklamalara göre Kratos ve oğlunun yaşadığı dünyada karşılarına çıkacak her şey, onlara düşman olacak. Yani yaşadıkları dünyada iyi niyetli herhangi bir şey bulunmuyor. Tüm bunların haricinde, Kratos bu sefer oldukça yabancısı olduğu bir yerde. Öyle ki, bulunduğu yerin yerli dilini bile bilmiyor. Fakat oğlu bunları anlayabiliyor. Bu da oyunda yeni bir dinamik yaratıyor.

Yeni God of War oyununda Kratos’u biraz değişik görmüştük fakat hemen korkmayın. Açıklamalara göre Kratos, bildiğimiz Kratos. Sadece biraz yaşlanmış ve hayata bakış açısı biraz değişmiş. Ayrıca, sizlerin de oyunun tanıtım videosundan anlayabileceğiniz gibi bu eski ama yeni bir Kratos yanında bir insanın olmasından hoşnut değil. Bu insanın söz dinlememesi veya bazı şeyleri becerememesi onun oldukça sinirini bozuyor. Fakat insanın kendi oğlu olunca işte, yapacak bir şey yok. Kratos en büyük sınavı kendi içinde veriyor bu yüzden.

 

Yapılan başka açıklamalara göre yeni God of War oyununda RPG ögeleri bulunacak. Aslında bunu tanıtım videosunda da anlamıştık çünkü Kratos keşif yaptığında ekranın sol alt tarafında bir bildirim beliriyordu ve bir miktar puan veriyordu. Görülen o ki, o puanlar Kratos’un seviye atlamasını sağlayabiliyor. Bunun haricinde, Kratos’un kullandığı baltayı eminim her oyuncu beğenmiştir. Görüntü haricinde o baltanın oldukça zengin bir tarihi bulunmakta. Öyle ki, oyun içerisinde o balta ile alakalı birçok karakter görebileceğiz, hikayeler ile karşılaşabileceğiz.

God of War serilerinde ismini duyduğumuz ve zaman zaman hayalini gördüğümüz oğlumuzun henüz bu oyunda bir ismi yok. Evet, geliştirici ekip çocuğumuza henüz bir isim bulabilmiş değil fakat mekanik olarak üzerinde çok çalışılmış. Öyle ki, oyunda sadece çocuğumuzla alakalı bir tuş olacak. Bu tuşu ne zaman, ne şekilde kullanacağımız henüz çok belli değil fakat yön bulma ve bulmaca gibi konular üzerinde kullanabileceğimiz biliyoruz. Bunun haricinde, oyunun senaryosu genel olarak oğlumuza öğreteceğimiz şeyler ile geçecek.

 

Sizlere yazmış olduğumuz tüm bu bilgiler haricinde, IGN tarafından gelen raporlara göre yeni God of War oyununda yükleme ekranları, sinematik ekranlar ve sahnenin kararıp, başka bir sahneye geçmesi gibi hiçbir şey olmayacak. Yani oyunu bir kez açtığımız zaman, hep o oyunun içerisinde olacağız ve araya hiçbir şey giremeyecek. Ayrıca değişen kamera açısı mutlaka oyuncuların dikkatini çekmiştir. Bu kamera açısının değişmesinin en büyük sebebi, God of War dünyasında birçok toplanabilir eşyanın, gizli yolların ve bunlara benzer ögelerin bulunduğu içinmiş.

Son olarak, E3 2016 konferansı sırasında izlediğimiz God of War demosu 30 FPS değerlerinde oynanmış. Ayrıca basına bir açıklama yapan yetkili, bu demonun gerçek zamanlı olarak normal bir PlayStation 4 üzerinden oynanmış. Yani, PlayStation Neo üzerinden oynanan bir God of War izlemedik. Artık son olarak, God of War’ın çıkış tarihinin belli olmaması gibi oyunun 30 FPS değerinde mi, 60 FPS değerinde mi çalışacağı henüz belli değil.

Yeni God of War oyunu Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık Site Yazarı Google +: