Dental implant nedir? | İmplant - Diş Kaplama - Gülüş Estetiği
DOLAR: TL
EURO: TL

Dental implant nedir?

1 yıl önce
345 kez görüntülendi

Dental implant nedir?

Her geçen gün biraz daha gelişmekte olan tıbbi olanaklara rağmen diş çürükleri ve periodontal hastalıklar nedeni ile oluşan diş kayıpları halen toplumun büyük bir kısmını etkilemektedir.

İmplantasyon canlı olmayan dokuların veya biyomateryallerin canlı organizmaya transferi ve içine gömülmesi anlamına gelir. İmplantolojide temel amacımız, kaybolmuş olan çiğneme fonksiyonunu sağlamak, diş eksikliği yüzünden oluşan konuşma bozukluğunu düzeltmek ve çene yüz estetiğini yeniden kazandırmaktır. Diş hekimliğinde implantasyon, diş kayıpları sonrası bunların yerini tutabilecek veya dişsiz ağızlarda protezlere destek olabilecek doku dostu maddelerin çene içerisine yerleştirilmesidir.

Oral implantolojinin tarihçesi çok eski çağlara kadar dayanmaktadır. Yani insanoğlundaki implant fikri yeni değildir. Yeni olan değişen ve gelişen teknolojidir. Eski dönemlerde dental implant için tahta, kemik, kaya, fildişi, altın ve gümüş gibi maddeler kullanılmıştır. Son elli yıllık zaman dilimi içerisinde titanyum implant materyali olarak kullanılmaya başlanmış ve yaygınlık kazanmıştır.

Günümüzde oldukça fazla markaya ait dental implantlar bulunabilmektedir. Tercih yaparken yerli veya yabancı olmasından ziyade kendini kanıtlamış, onayları olan ve bütçenize uygun implant firmalarını göz önüne almalısınız. Dental implant tedavisi ile ilgili daha detaylı bilgiyi sitemizin sağlık kategorisinde bulabilirsiniz.

Dental implant nedir? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık
Rolex replika Saat | Rolex Eta Saat | Hublot Saat
Site Yazarı Google +: