Facebook hesabım çalındı ? | İmplant - Diş Kaplama - Gülüş Estetiği
DOLAR: 7.59 TL
EURO: 8.97 TL

Facebook hesabım çalındı ?

4 yıl önce
711 kez görüntülendi

Facebook hesabım çalındı ?

Facebook hesabını kimler neden çalmak ister ?Facebook hesabını nasıl korurum?
Facebook hesabınız çeşitli nedenlerden dolayı çalınabilir.Eğer bir kişi size kafayı taktıysa her türlü facebook hesabınıza erişebilir.Bunlardan korunmak facebook hesabınızın gizliliği için yapmanız gereken bir takım düzenlemeler vardır.
Facebook hesabınızı çalmak isteyen kişiler bellidir.Sizi merak eden yada sizden nefret eden veya size kafayı takmış kişiler facebook hesabınıza erişmek isteyebilir.Bazen bu tamamen zevk işidir.Saldırgan zevk işi olarak da facebook hesabınıza erişmek isteyebilir.Yada kendini ispatlamak isteyen kendini hacker zanneden insanlar sosyal medya hesabı çalmak isteyebilir.
Facebook hesabınızın çalınma nedenleri bunlarla sınırlı değildir.Sizin facebook hesabınız ünlü tanınmış olabilir.Yani facebook fame dedikleri adınızı hesabınızı herkesin bildiği birisi olabilir.Buda bir facebook hesabınızın çalınma nedeni sayılabilir.
Ayrıca facebook hesabınız kullanım içinde çalınabilir.Yani sizin arkadaşınızın hesabını çalmak için kullanılan zombi hesap olabilir.
Şöyle anlatayım; sizin hesabınız kolay çalınabilen güvenliği düşük seviyede bir hesap ise sizi tanıyan biri yakın arkadaşınızın hesabını çalmak için sizi zombi hesap olarak kullanabilir.
Facebook hesabınızın diğer çalınma nedenleri ise facebook hesabınıza bağlı sayfalar veya gruplar olabilir.Yani sizin hesabınıza bağlı yüksek begenilmeli sayfalarınız olabilir.Saldırgan kişi sizi hedef almazda, doğrudan sizin yönettiğiniz sayfalarınızı veya gruplarınızı hedef alabilir.Buda facebook hesabınızı çalmak için bir nedendir.
Facebook hesaplarınızın çalınma nedenleri saymakla bitmez.Facebook hesabınız güvensiz ise bunu size anlatmak için bile facebook hesabınız çalınabilir.Yapmanız gereken facebook hesabınızı güvende tutmaktır.
Facebook hesabınız reklam amaçlı olarak da çalınabilir.Yani birisi kendi reklamını yapmak istediği için sizin hesabınızı çalabilir.Yada sizin hesabınızın kullanılmasını istemedigi için hesabınızı çalmak isteyebilir.
Yani hesabınıza ulaşmak isteyen kişi veya tuttuğu saldırgan sizin rakibiniz olabilir.Örneğin bir iş yapıyorsunuz.Facebook hesabınızı bu iş için aktif olarak kullanıyorsunuz.Sizin işinizin rakibi olan başka bir firma sizin işlerinizi engellemek için facebook hesabınızı çalmak isteyebilir.Buda ufak da olsa facebook hesabınızın çalınma nedenleri arasında yer alabilir.
Facebook hesabınızın çalınmamasını istiyorsanız hesabınızı güvende tutun.Şifrenizi kimsenin bilemeyeceği karakterler yapabilirsiniz.Ayrıca mail ve güvenlik sorusu gibi güvenlik sistemlerini gene kimsenin bilemeyeceği şifrelemeler yapın.

hiç bir zaman doğum tarihinizi kullanmayın!!!!

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık
Rolex replika Saat | Rolex Eta Saat | Hublot Saat
Site Yazarı Google +: