GOOGLE'DAN BAĞLANTILARI REDDET ARACI | İmplant - Diş Kaplama - Gülüş Estetiği
DOLAR: TL
EURO: TL

GOOGLE’DAN BAĞLANTILARI REDDET ARACI

5 yıl önce
1.400 kez görüntülendi

GOOGLE’DAN BAĞLANTILARI REDDET ARACI

Bu yazımızda sizlere Google Disavow Links yani Google Bağlantıları Reddetme aracı hakkında bilgiler aktarmak istiyorum.

Genellikle rekabetin çok sık olduğu kelimelerde çalışma yapan rakip firmaların birbirlerine karşılıklı ya da tek taraflı uyguladıkları zarar veren bağlantılarla oluşan etik dışı yöntemlere anti seo adı verilmektedir. Bu konudan bir çoğumuz şikayetçiyiz.

Google daha kaliteli bir arama motoru için mücadelesini sürdürüyor. Google için mücadele eden herkesin yanında oluyor. Artık anti seo çalışmalarının yoğunlaşmasından dolayı isyan eden web sitesi sahiplerinin haykırışlarını duyan google spam ekip lideri matt cutts google bağlantıları reddetme aracı uygulamasını duyurdu. Bu uygulama sayesinde web sayfamıza isteğimiz dışında gelen spam bağlantıları reddedebiliyoruz. İstemediğimiz backlink kaynaklarından kurtulmak bu araç sayesinde çok kolay.

Google Disavow Links ya da Bağlantıları Reddetme Aracı Kullanımı;

Öncelikle paylaştığımız linkte yer alan adrese gidiyoruz. Webmaster Yöneticisi Araçlarında otorum açıyor ve bağlantı reddedeceğimiz web sitemizi seçiyoruz. Link: https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main?pli=1

baglantilari-reddetme-araci

Bağlantıları reddetme butonuna tıkladıktan sonra aşağıdaki gibi bir uyarı metniyle karşı karşıya kalırız.

Bu, gelişmiş bir özelliktir ve yalnızca dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Hatalı kullanılırsa sitenizin Google arama sonuçlarındaki performansına zarar verebilir. Geri bağlantıları reddetme işlemini yalnızca, sitenize yönelik yüksek miktarda spam, yapay veya düşük kaliteli bağlantı olduğuna inanıyorsanız ve bu bağlantıların size sorun çıkardığından eminseniz yapmanızı öneririz.

Bu metini okuyup kabul ettikten sonra reddedeceğimiz bağlantıları hazırladığımız .txt formatındaki dosyamızı seçiyor ve google ‘a gönderiyoruz.

baglantilari-reddet

Reddetmek istediğiniz bağlantı bir web sitesinin alt sayfası ise hazırladığınız .txt dosyanıza reddeceğiniz linki http://www.siteadresi.com.com/alt-sayfalar.html formatında ekleyiniz. Eğer bir web sitesinde yer alan tüm bağlantılarınızı reddetmek istiyorsanız hazırlayacağımız .txt dosyasına domain:www.siteadresi.com şeklinde ekleyiniz.

 

GOOGLE’DAN BAĞLANTILARI REDDET ARACI Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık
Rolex replika Saat | Rolex Eta Saat | Hublot Saat
Site Yazarı Google +: