Lpg'li Araçım Çok Yakıyor | İmplant - Diş Kaplama - Gülüş Estetiği
DOLAR: 7.82 TL
EURO: 9.26 TL

Lpg’li Araçım Çok Yakıyor

4 yıl önce
912 kez görüntülendi

Lpg’li Araçım Çok Yakıyor

Sizde Lpg’li Aracım Çok Yakıyor diyenlerden misiniz?

1)İlk olarak aracın benzini yakışı kontrol edilir.Benzinde çok yakıyorsa, problem benzin sistemindedir.Boşuna OTOGAZ sisteminde problem aranmamalıdır. Benzinde sorun halledildiğinde, büyük bir ihtimalle LPG ‘deki problem de otomatikman ortadan kalkacaktır.Benzin sisteminde tüm problemler halledildikten sonra LPG kontrolüne geçilmelidir.Unutulmamalıdır ki; benzinde problem varken LPG’ deki problemi çözmek mantıken doğru değildir.

2)Analiz değerleri iyi değilse sorun Aracın benzinde gaz benzin sistemindedir.Dolayısı ile bu sorun ortadan kaldırılınca LPG ‘deki Sorunlara çoğunun da ortadan kalktığı görülecektir.

3)LPG takılı olan araç yağ yakıyor ve su eksiltiyorsa Aracın motorunda problem var demektir. (Eksoz dumanının siyah oluşu Aracın yağ yaktığının yani motorda sorun olduğunun göstergesidir.Dolayısıyla sadece LPG ‘yi değil benzini de çok yakar.AracaLPG takılmadan önce Triger Kayışı değişmişse, Triger Kayışı sente atlamış olabilir.Triger kayışının sente aralığının fazla olması, Aracın hem benzini hem de LPG ‘yi çok yakmasına sebep olur.Sübapların fazla sıkılmış veya çok Gevşek oluşu, Aracın benzini ve LPG’ yi çok yakmasına sebep olabilir.

4)Araç rektifiyeden çıkmışsa motor üst kapağı fazla taşlanmış olabilir. Fazla taşlanmışsa motorun yanma odası hacmi daralır ve hararet yapar.Hararet yapan ve motoru zarar gören araç hem benzini hem LPG ‘yi çok yakar. Buji ve BUJI kabloları eski veya kalitesiz ise araçta tam ateşleme yapılamadığı için eksozdan yanmamış gaz çıkabilir.Bu da hem benzinde hem de LPG ‘de Aracın çok yakmasına sebep olabilir.

5)Tırnak aralığı büyüdükçe yanma yeterince olmayacağından araçta LPG sarfiyatı artar ve çekişten düşer.

indir

6)Bu da Aracın LPG ‘yi çok yakmasına sebep olurAyrıca araçta km teli Arızalı ise, hem LPG hem de benzinin çok yakıldığı zannedilebilir.

7)Hava ayarının tam yapılamaması özellikle enjeksiyonlu ARAÇLARDA patlatmalara ve LPG ‘yi çok yakmaya sebep vermektedir.LPG ile havayı karıştıran mikserin hava Alması LPG’ nin çok yakılmasına ve etmesine sebep olabilir durdurmak Aracın.

8)LPG kaçağı olan bölgede çoğunlukla buzlanma olur.Şayet LPG kaçağı çok küçük ise buzlanma görülmeyebilir.

9)Bu da LPG ‘nin bir kısmının yanmadan eksozdan atılmasına sebep olur.Bu da araçta LPG tüketimini arttırır. Karbüratörlü ARAÇLARDA karbüratör kelebeği Arızalı olabilir.Budurum Aracın rölantisinin bozulmasına sebep olabilir ve LPG ‘nin çok yakılması problemi ortaya çıkabilir.Hava filtresinin temizliğine ve zamanında değişimine uyulmazsa; motor gerek benzin ve gerekse gaz pozisyonunda sağlıklı çalışmayacak, gereğinden fazla yakıt harcayacaktır

 

Lpg’li Araçım Çok Yakıyor Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık
Rolex replika Saat | Rolex Eta Saat | Hublot Saat
Site Yazarı Google +: