Özel Güvenlik Görevlilerine Kadro Tahsisi geliyor | İmplant - Diş Kaplama - Gülüş Estetiği
DOLAR: TL
EURO: TL

Özel Güvenlik Görevlilerine Kadro Tahsisi geliyor

6 yıl önce
34.554 kez görüntülendi

Özel Güvenlik Görevlilerine Kadro Tahsisi geliyor

Özel Güvenlik Görevlilerine Kadro Tahsisi geliyor

“20 Ocak Bakan Faruk Çelik EYT gündemi! Emeklilikte Yaşa Takılanlar Yeni Haber Emeklilikte yaşa takılanlar bugünlerde hükümetin açıklayacağı yeni sürprizlerin kendilerini de kapsamasını bekliyor. Yine EYT’ler bugünlerde en çok 2015 de çıkacak torba yasada neler var sorusunun cevabını merak ediyor. Biz de emeklilikte yaş ve torba yasa ile ilgili son gelişmeleri derledik… Yeni torba kanunda işverene, barolara, özel güvenlikçilere müjdeler var… “

 

Torba teklifle; Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanununda da değişiklik yapılıyor. Özel güvenlik görevlilerine kadro tahsisi öngören düzenleme ile; özel güvenlik görevlisi olarak istihdam edilecekler ile özel güvenlik şirketlerinde, alarm izleme merkezlerinde ve özel güvenlik eğitimi verecek kurumlarda kurucu veya yönetici olarak çalışacaklar hakkında valilikçe güvenlik soruşturması yapılacak. Soruşturma sonucu olumlu olanlara, özel güvenlik temel eğitimini başarıyla bitirmiş olmak şartıyla, valilikçe 5 yıl süreli çalışma izni verilecek. Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması her 5 yılda bir yenilenecek.Çalışma izninin yenilenebilmesi için, güvenlik soruşturmasının olumlu olması ve özel güvenlik yenileme eğitiminin başarıyla tamamlanmış olması zorunluluğu da kaldırılıyor.

Yapılan değişiklikle; Yükseköğretim kurumlarının güvenlikle ilgili fakülte ve meslek yüksekokullarından mezun olanlar ile fakülte veya meslek yüksekokullarının güvenlikle ilgili bölümlerinden mezun olanlarda silah eğitimi dışında özel güvenlik temel eğitimi şartı aranmayacak. Mevcut düzenlemede, mezun olduktan sonra 5 yıl süreyle bu şartın aranmayacağı hüküm altındaydı.Bazı Kanun ve KHK’larda değişiklik değişiklik yapılmasına ilişkin kanun teklifi TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

Kaynak : işcihakları org

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık
Rolex replika Saat | Rolex Eta Saat | Hublot Saat
Site Yazarı Google +: