Virüsler nasıl bulaşır ? | İmplant - Diş Kaplama - Gülüş Estetiği
DOLAR: 6.81 TL
EURO: 7.43 TL

Virüsler nasıl bulaşır ?

5 yıl önce
1.289 kez görüntülendi

Virüsler nasıl bulaşır ?

Virüsler nasıl bulaşır ?

Virüsler bilgisayarınıza, tarayıcınıza veya sosyal medya hesabınıza nasıl bulaşır.

Bilgisayarımıza gelen tehditler internet bağlantısı, çıkabilir usb ler aracılıgıyla bulaşır.Yani bir arakadaşımızdan usb flash disk aldıysak ve virüslüyse bizim bilgisayarımızada bulaşma oranı %90 dır.Eğer flash disk te AutoRun virüsü var ise siz flash diski açtıgınızda virüs sizin bilgisayarınızada bulacaktır.Diğer bir virüs bulaşma türü ise CD/DVD aracılığı ile bulaşan virüslerdir.

İnternet hepimiz için yararlı olasa bir o kadarda tehdit oluşturmaktadır.Yani bize gelen tehditlerin %80 internet aracılığıyla gelir.İnternet aracılığıyla gelen virüsler tarayıcı bazlı virüslerdir.

Tarayıcı bazlı virüs nedir ?

Tarayıcı virüsü bizim internete aktif olarak girdiğimiz tarayıcının eklenti kısmına bulaşan diğer eklentilerin yada tarayıcıda çalışan görevlerin ismini alan rekram tüccarlarının meydana getirdiği çok tehlikeli bir tehditdir.Bu virüsler eklenti olarak yüklenerek internet tarayıcımızda sürekli reklam açmaya başlar.Temizlenmesi çok güç olan bu virüsü adw cleaner gibi programlarla temizleyebilirsiniz.

Yani bu virüsten korunmak için bc.vc tarzı sitelerde veya dosya upload sitelerinden inen setup.exe gibi dosyalara tıklamamaktır.Bazen de siteler sizi flash player indir diye uyarır.Sisteminizde flash player olmasına ragmen size flashf player uyarısı verir ve indirmenizi ister.İşte buda bir virüs çeşidirdir.Siz flash playeri indirip kurduğunuzda sisteminize eklenti olarak virüs eklenecektir.

Sosyal medya virüsü nedir. ?

Sosyal medya virüsü tarayıcı bazlı ve uygulama bazlı virüsler olmak üzere ayrılır.Tarayıcı bazlı virüsleri yukarıdaki yazımızda açıklamıştık.

Uygulama bazlı virüsler ise sizin adınıza paylaşım yapan, verilerinize erişen uygulamalardır.Yani sosyal medya hesabımızda bir uygulamaya izin verirken uygulumanın güvenilir olmasına özen göstermeliyiz.Güvenilir olmayan uygulamalara izin vermemeliyiz.İzin verdigimiz takdirde bizim adımıza paylaşım etiketleme gibi hareketlerde bulunacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık
Rolex replika Saat | Rolex Eta Saat | Hublot Saat
Site Yazarı Google +: