volkswagen golf 4 kronik problemleri nelerdir? | İmplant - Diş Kaplama - Gülüş Estetiği
DOLAR: TL
EURO: TL

volkswagen golf 4 kronik problemleri nelerdir?

6 yıl önce
17.808 kez görüntülendi

volkswagen golf 4 kronik problemleri nelerdir?

Wolkswagen golf 4 kronik problemleri nelerdir?

Golf 4 arabaları piyasası 99 -2001  modelleri hasarlıları 16 bin 18 bin arası , orta şekerleri 19-21 arası iyileri ise 22-23 e kadar yolu var arkadaşlar şu an arabalar arasında aslında en çok tercih edilen ve en çok piyasası olan seri mk4 serisidir görünüşü ve spor olması sebebi ile genelde gençlerin tercih ettiği alman tank’ı gençler çok sevdi. İsmi de ” MK4 Efsane serisi ” olan bu araba ‘nın kronik problemlerini gelin birlikte okuyalım arkadaşlar şunu unutmayın kronik problemi olmayan hiçbir araba yok ! ama arasında en az olanı golf binip kullanan biri olarak size bunu söyliyebilirim.

WW golflerin kronik problemleri arasında boğaz kelebeği sorunu, fişeklerin bakimlarında arasıra sorunlar olabiliyor, birde golflerin en büyük kronik problemleri arasında ABS arızasıdır. Genelde Sensörler büyük bi çamur pislik vs geldiğinde çabuk arızalanır ve abs ışığı yakar bu durumlarda abs sensörünün sökülerek temizlenmesi yahut bozuldu ise değiştirilmesi gerekir ki buda biraz maliyetli bir işlemdir . Şu anda sahibinden de satilik golf IV lerin 100 tanesinde en kötü 20-25 tane abs arızası vardır bunlar abs sensörleri bozuk da olabilir abs beyni de bozuk olabilir alırken sağlam bir ww servisine göstermekte fayda var arkadaşlar bu konuya dikkat edelim gerçekten önemli bir husus sensör hadi neyse 200-250 lira ama beyin en kötü 1-2 lira dan aşa değildir.
Bir diğer kronik problem ise DSG şanzıman sorunudur. Yeni nesil kuru kavramalı dsg şanzımanlarda özellikle 7 ileri olan modellerinde ses sorunu vardır ve bazen garanti bile bu problemi çözememektedir. Bir diğer kronik problem ise bazı manuel şanzımanlarda araç geri vetese geçmiyor ve ses çıkarıyor illa aracın durmasını beklemek zorundasınız hareket halinde ufakdan yavaşlayınca vites 1 ‘e geçmiyor bu durumlarda 2 de devam edin golf’ün en gıcık kaptığım kısmıda bu zaten 🙂 hareket halindeyken 1 e geçmiyor hadi oldu ki ufak dan rampa yukarı cikiyorum niye 2 ye atip arabamı zorlıyım ki bence sacma birşey :).

Golflerin iç kapı tutacakları ve teyip düğmelerinde soyulma kronik problemlerdir. genellikle 2004 ve 2008 model aralığında bu kronik problemler görülür.
Zamanla konsoldan tıkırtı sesleri geliyor ( benim arkadaşımında var golf IV 99 model vallahi gıcık oluyorum araba seyir halindeyken heryanı gıcırdıyor özellikle bardaklık altında vites geçirilen yer orda ayağımı koyduğum yer karyola gibi gıcırdıyor vallahi )
Motor olarak 1.6 fsi larda arıza ışığı sık sık yanıyor servise gidip yaptırmak gerekiyor bu durumda 97 oktan benzin kullanıp bi süre benzinde binmek gerekiyor oksijen sensörlerinden de yapabilir.
TSi motorların birkaçında piston kırma sorunu olduğunu duymuştum arkadaşlar

bunlar önemli kronoik problemlerdi arkadaşar

şimdi düşük bütceli ufak tefek kronik problemlere gelirsek MK4 yani golf IV serisi;

1- ön camlar düşer kriko tırnağı kırılır
2- boralarda far az aydınlatır
3- araç kokusu kullanırsanız passat araçlarda göüşste soyulma olur
4- Sunroof giderleri tıkanır içeri su alır elle müdahale gerekir (kapı kenarlarında menteşenin orda ve arkada egsozun oralarda memeler var elle mıncıklanır düzelir)
5- bora golf araçlarda hararet müşürü arızası nedeniyle ani rölantü yükselmesi görülür.
6- bogaz kelebegi kirlenir devir oynar
7- bora/golf önden alçaktır
8- salıncaktan gıcırtı gelir ama yol tutuşta bişey olmaz zararsızdır
9- Yıkamacı koltukları çok çekerse ağrbag arızası verir resetlemek gerekir.
10- 7-8 sene sonra bora golf koltuklarından yay fırlar alt kısma.

11- Direksiyon pompası arızası genelde keçelerden yağ kaçırır araba gıy gıy gıy ses yapar direksiyon pompası orj 600- 700 yan sanayi 200-250 civarına takilmakta tamiri de mümkün olmakla beraber tamirini pek tavsiye etmem .

BELKİ USTANIZIN BULAMIYACAĞI BİR KRONİK PROBLEM DE OLABİLİR ARACINIZDA

Bizim başımıza gelmişti bikere araba yokuşta tekliyordu gidişinde hiçbir problem yoktu buji buji kabloları değişti yağ , akü hepsini değiştirdik yine tık yoktu en son orjinal cihaza bağlattık serviste rica edip meğer 100 liralik bir krank sensörü yüzünden araba yokuşta çekmiyor yığılıyor du belki sizinde başınıza gelebilir krank ilk hareket sensörü belli bir ömrü var arkadaşlar her 100 binde değişmesi gerekiyor birde oksijen lambada sensörü bunlar belli aralıklarla değişiyor bilginize arabanizda çekiş sorunu ve çiğ gaz yakma problemi varsa bobin ve oksijen sensörüne baktırın derim .

Aşağıda sizler için video hazırladım okumaktan sıkılan arkadaşlar dinleyebilir ;

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık
Rolex replika Saat | Rolex Eta Saat | Hublot Saat
Site Yazarı Google +: