Yaprak lamina mı? Zirkon mu? Hangisini tercih etmelisiniz? | İmplant - Diş Kaplama - Gülüş Estetiği
DOLAR: TL
EURO: TL

Yaprak lamina mı? Zirkon mu? Hangisini tercih etmelisiniz?

1 yıl önce
325 kez görüntülendi

Yaprak lamina mı? Zirkon mu? Hangisini tercih etmelisiniz?

Porselen, diş hekimliğinde kullandığımız oldukça estetik sonuçlar veren bir uygulamadır. Kendi içerisinde farklı tekniklerle uygulandığında isimleri değişir. Hemen bu isimleri ve uygulama şekillerini açıklayalım.

Porselen kaplama dediğimiz uygulama, dişin tüm yüzeylerinden gerektiği kadar aşındırılıp, porselen ile yeniden şekillendirilme işlemidir. Bir kıyafet gibi dişin üzerine giydirilir. Lamina ise sadece gülümsediğinizde görülen diş yüzeylerinde yapılan bir protezdir. Bir takma tırnak gibi dişin üzerine uygulanır.

Her ikisi de porselendir, benzer kalite ve dayanıklıktadır. Estetiktirler. Ancak uygulama esnasında laminalar diş hekimine daha fazla zahmete neden olurlar. Çalışma teknikleri daha zordur. Ayrıca hasta için daha maliyetlidir.

Laminalar gülümseme hattı içerisindeki dişler için daha çok tercih edilir. Kaplamaya göre kullanımında daha fazla özen göstermelisiniz. Dikkatsizce sert besinleri ısırdığınızda yerinden ayrılabilir.

Tedavi yönteminin tercihini sizin için diş hekiminiz yapmalıdır. Diş hekimi olarak bazı durumlarda dişinizden çok fazla doku kaybetmek istemeyiz. O zaman lamina tercih ederiz. Bazen de dişinizi korumak ve dişinizin daha fazla fonksiyon sağlamasını istediğimizde kaplama yapmayı tercih ederiz. Hekiminiz bu konuda sizi fazlasıyla aydınlatacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yukarı Çık
Rolex replika Saat | Rolex Eta Saat | Hublot Saat
Site Yazarı Google +: